niedziela, 21 grudnia 2008
Butonierka- komplet do mufki


Chyba nie trzeba tu komentarza? :)

Materiały:
Begonia
Bluszcz
piątek, 19 grudnia 2008
Coś na zimę -mufka


Kolejna propozycja bukietu ze świątecznymi zimowymi elementami.
Zimą do sukni bardziej pasuje futro niż bukiet, choćby ze względów praktycznych, jednak czy rezygnacja z tego najważniejszego w życiu bukietu to nie za wiele? Świetnie na tę porę roku sprawdzają się bukiety-mufki. Dużą zaletą tej kompozycji jest wielka różnorodność zarówno możliwego do wykorzystania materiału roślinnego ale też a może przede wszystkim, bazy bukietu. Można ja dopasować do materiału sukni, kamizelki pana młodego, futerka z którego zrobione jest okrycie panny młodej, ale może to być tez cała gama innych materiałów, bardzo ciekawie się prezentujących.
Ta konkretna wiązanka jest upięta na atłasie pokrytym tiulem, ten powiewny i lekki elemęt z powodzeniem doda lekkości sukni z "ciężkiego"  z powodzeniem zastąpi w tej roli welon, jeśli ktoś woli z takiej ozdoby głowy zrezygnować.

Materiały:
Begonia
Bluszcz
Sosna
Lilia
Niedźwiedzia trawa
Szklane łezki
Koraliki
Tiul
Atłas
poniedziałek, 15 grudnia 2008
Ogłoszenie
Mam zwycięzce, gratuluje Kawiorowi :) Uwierzycie że pierwsza odpowiedź okazała się najtrafniejsza?
Dla ciekawych rozwiązanie: "Użyłaś ususzone kłosy zboża - siano, w czasie wigilii umieszcza się siano by upamiętnić że dzieciątko spało w stajence na sianie.
Chociaż nawiązywać to może do zapomnianej już tradycji, kiedyś ustawiono w kątach snopki nie młóconego zboża, miało to przynieść urodzajne zbiory."

Chodziło właśnie o to drugie nawiązanie. Dalsza część odpowiedzi to mak, nikt nie zauważył że te gwiazdki w bukiecie to po prostu maleńkie makówki a mak to makowiec, kluski z makiem i kutia, czy może być bez tego wigilia? Mak tak jak zborze ma znaczenie symboliczne, ten sam wydźwięk.
Zwycięzcy gratuluje a pozostałym życzę wesołych świąt i zapraszamy za rok. :)
czwartek, 11 grudnia 2008
Bomb(k)owe kolczyki


Z braku lepszego zajęcia na tak wczesna porę postanowiłam dopowiedzieć i Z, ostatnia część kompletu bożonarodzeniowego, jak szaleć to szaleć.

Materiały:
Bluszcz
Niedźwiedzia trawa
Szklane bombki
Koraliki
Srebrne bigle
Bomb(k)owa butonierka

Jeśli powiedziało się A to trzeba też powiedzieć B, do wiązanki  z bombkami takasz ozdoba dla pana.

Materiały:
Bluszcz
Sosna
Niedźwiedzia trawa
Szklane bombki
Koraliki
Drut
środa, 10 grudnia 2008
Bomb(k)owa wiązanka

Bożonarodzeniowa wiązanka zrobiona do tegorocznego katalogu. Niestety przy separacji z tła bukiet zawsze traci. Zdaje sobie sprawę że nie każdemu spodobają się bombki w bukiecie ślubnym, ale ilu ludzi tyle gustów ;)

Materiały:
Róża
Bluszcz
Sosna
Niedźwiedzia trawa
Szklane bombki
Koraliki
Drut
czwartek, 04 grudnia 2008
Przedświąteczne- butonierka


Uświadomiłam sobie że zdjęcie można tu wstawić dopiero po 14 grudnia ponieważ mogło by ułatwić odpowiedź na pytanie konkursowe, a chcę żeby wszyscy mieli równe szanse, proszę więc uzbroić się w cierpliwość i zapraszam do zabawy, jeden wpis niżej. :)

P.S.
Słowo sie rzekło i jest zdjęcie.

Materiały:
Róża
Zborze
Mak
Wstążka
wtorek, 02 grudnia 2008
Przedświąteczne

Mamy adwent, więc i na Zakwitnij czas przygotowania do świąt, pierwsza w serii wiązanek świątecznych, tym razem bez opisu za to dla czytelników mała niespodzianka, osoba która najlepiej wyjaśni świąteczny charakter tego bukietu otrzyma stroik wykonany specjalnie dla niej.
Regulamin;)
-zgłoś udział w komentarzach a swoje spostrzeżenia wyślij mejlem, radze się pospieszyć żeby doszedł na święta.
-czekam do 14 grudnia.